بسم رب الشهدا و الصدیقین

آنچه مهم است این است که ملت ایران این مقطع تاریخىِ حساس دفاع مقدس را هرگز فراموش نکند و سالهای پرمحنت، ولی پرافتخار دوران جنگ تحمیلی را هرگز از یاد نبرید. این آمدنها، این اظهار ارادتها، این یادبود گرفتنها، کمک میکند به اینکه این یادها در ذهنها زنده بماند. اجتماع عظیمی که در این نقطه برجسته تاریخی تشکیل شده است، نشانه بزرگی از قدرشناسی ملّت ایران است از اطراف کشور مردان، زنان، پیران و جوانان که به این نقطه و دیگر نقاطی که در تاریخ جنگ تحمیلی، نقاط برجسته و فراموش نشدنی بوده اند، شتافته اند و در حقیقت یاد آن جوانان، رزمندگان، دلاوران و مؤمنانی را که کشور و تاریخ و ملّت ما همواره مدیون آنهاست گرامی داشته اند.اجتماع عظیمی که در این نقطه برجسته تاریخی تشکیل شده است، نشانه بزرگی از قدرشناسی ملّت ایران است .

راهیان نور

از اطراف کشور مردان، زنان، پیران و جوانان که به این نقطه و دیگر نقاطی که در تاریخ جنگ تحمیلی، نقاط برجسته و فراموش نشدنی بوده اند، شتافته اند و در حقیقت یاد آن جوانان، رزمندگان، دلاوران و مؤمنانی را که کشور و تاریخ و ملّت ما همواره مدیون آنهاست گرامی داشته اند. آن‌ کسانی که به این سفرهای راهیان نور می‌آیند و برمی گردند، حتماً باید چیزی به آن ها اضافه شده باشد؛ باید بین آن ها و بین حادثه‌ مهمّ دفاع مقدّس یک پیوند و ارتباط ناگسستنی به ‌وجود بیاید . نکته اصلی و کلیدی در اردوهای راهیان نور، ایجاد زمینه برای «زیارت با معرفت» است. یک ابزار فراهم‌کردن زمینه‌ زیارت با معرفت تولید جزوه‌هایی به عنوان شناسنامه‌ مناطق جنگی و عملیات‌های دفاع مقدس است. کتاب‌های بسیار خوبی در حوزه دفاع مقدس نوشته شده که قابلیت تبدیل شدن به فیلم‌های جذاب را دارد و همچنین تمام مناطق جنگی و هر یک از عملیات‌های دفاع مقدس نیز می‌تواند دستمایه تولید آثاری فاخر قرار گیرد.

مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای(مدظله)

با عنایت حضرت باری تعالی و در پرتو توجهات امام عصر (عج الله) اردوی دانشجویی راهیان نور قرارگاه راهیان نور بسیج دانشجویی شهرستان کاشان مورخ ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ با حضور پرشور دانشجویان برگزار خواهد گردید.لذا بدین منظور دانشجویان عزیز میتوانند با نام نویسی نسبت به شرکت در این سفر زیارتی-سیاحتی اقدام نمایند.

برنامه راهیان نور ۹۷

تذکرات مهم:

۱- نهار مسیر رفت بعهده زائران گرامی بوده و کلیه نیاز های تغذیه ای زائران درطول این سفر اعم از صبحانه ،نهار و شام توسط قرارگاه تامین می گردد .

۲-لازم است دانشجویان عزیز لوازم مورد نیاز و” ضروری” خود را به همراه داشته باشند. از به همراه آوردن لوازم غیر ضرور اجتناب نمایید.

۳-همراه داشتن دفترچه بیمه.

۴- حفظ شئونات اسلامی و داشتن پوشش متناسب با بافت فرهنگی اردو و منطقه.

۵-همراه داشتن البسه گرم و سرد.

۶-لازم است دانشجویانی که دارای سابقه بیماری های قلبی؛تنفسی یا … می باشند، مسئولین اردو را در موعد ثبت نام و قبل از حرکت مطلع نمایند.

۸-هزینه مشارکت دانشجویی معادل ۵۰ هزار تومان می باشد.

جهت اطلاعات بیشتر به کانال تلگرام ما به آدرس  BASIJIAU@ مراجعه نمایید .